Rozmazlená princezna – L. J. Shen

Autor: L. J. Shen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 424

„Nepamatuju si, že by mě Knight uložil do postele, ale zjevně to udělal. Pořád mám na sobě šaty a make-up. Čas jako by se zastavil. 
    Penn Scully je až po uši v problémech.   
Zatraceně velkých problémech. Právě přišel o matku a o střechu nad hlavou.  Jen pár kilometrů od něj ležím ve své královsky široké posteli z dovozu, zabalená do značkového povlečení z egyptské bavlny a zírám na stěnu tvořenou akváriem naplněným růžovým šampaňským.    
A to jen moje činy ho dostaly do těch problémů.    Kdyby nebylo mě, tak by tu Via pořád byla. A možná by jeho máma nebyla závislá na cracku nebo tak něco. Zavřu oči a snažím se potlačit pláč. Dal mi to nejcennější, co měl, a já mu za to dala jen srdcebol. Jeho matka zemřela v den jeho narozenin. Cítím bolest smíšenou s určitým zármutkem. Připomíná mi to, že navzdory tomu, že se chovám jako nedotknutelná mrcha, tak jsem pořád schopná se kvůli někomu trápit.“

Penn 
Říká se, že pomsta chutná nejlépe zastudena.

Před čtyřmi lety mě Daria Followhillová zničila.
Připravil jsem ji o její první polibek.
Ona mě připravila o jedinou věc, kterou jsem kdy miloval.
Já byl chudej.
Ona bohatá.
Jenže věci se můžou změnit. A to zatraceně rychle.
Teď jsem její spolubydlící.
A ona musí zaplatit za to, že zničila jedinou dobrou věc v mém životě.
Daria Followhillová si vždycky myslela, že je královna. Pro mě ale není ničím jiným než rozmazlenou princezničkou.
Daria
Chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům.
Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit.
Třeba Penna Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku.
Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé.
Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě.
Před lety mi řekl, že nic na tomhle světě není zadarmo.
A teď je na čase, abych zaplatila.

L.J. Shen se vrací s Hříšníky. Jako všemi oblíbený seriál Beverly Hills 90210 má novou generaci, tak i série Hříšníci mají pokračování. Hříšníci: nová generace je o dětech našich HotHoles. Většinu jsme poznali už v první sérii, když se jim postupně začaly rodit. Teď jsme o nějakých 18 let dále a většina z nich je v posledním ročníku střední.
První díl Rozmazlená princezna nám odhaluje život Darii Followhillové, dcery Jamieho a jeho učitelky. Jestli máte první sérii za sebou, tak víte co vás čeká, pokud ne, tak se těšte na šílenou jízdu plnou zrady, komplotů, spiknutí a moci.

Daria Followhillová je kapitánka roztleskávaček, nejmocnější dívka stření školy, bohatá a rozmazlená princezna. Z venku je její život jako pozlátko, ale uvnitř je Daria zlomená a nešťastná dívka. Doma ji ale naučili, že je silná, a tak se naučí své tajemství skrývat a hrát tu nejobávanější hru. Hru plnou zlosti, pomluv, sobeckosti a nadvlády. Když ji bylo 14, tak ze zlosti, kterou v ní vybudovala její matka, která ji odsunula na vedlejší kolej a místo ni si dala na piedestal cizí holku jménem Via, udělala první špatnou věc. Zničila Vie budoucnost. Pomohl ji jeden kluk, který ji ukradl její první polibek a řekl ji, že všechny její poprvé budou jeho. Když zjistila, že to byl její bratr a že jsou chudí jako kostelní myš a proto Via zmizela, tak začal její horor. Následující 4 roky je z ní mrcha, která všechny odhání a pěstuje čím dál větší nenávist k Pennymu. Když už si myslí, že nemůže být hůř, matka ji nastěhuje Pennyho do vedlejšího pokoje a ten se ji snaží pomstít. Stále ji z ní v hlavě to, co ji tenkrát řekl, že není nic zadarmo a ona ví, že bude muset zaplatit a nebude to levné.

Penn Scully žije jen proto, aby chránil svou sestru a dopřál ji její velký sen. Jen díky němu totiž bude moct tuto díru opustit, věčně zfetovanou matku a násilnického otčíma. Už ve 14ti ale najde svou posedlost, bohatou holku, která vypadá jako anděl. Pomůže ji, aby se cítila lépe, ale zároveň se stane spolupachatelem zničení životního snu jeho sestry. V den kdy ji poprvé políbí, ji začne i nenávidět. Po tom, co jeho sestra uteče, tak se trápí a jediný smysl vidí ve fotbale a získání stipendia, aby mohl také utéct. Během těch 4 let jeho nenávist roste a čeká, kdy přijde šance zasadit smrtící úder. Penn má své znamení, nosí díry v tričku na místě srdce a má neblahé tušení, že to souvisí se Smrtkou, jak říká Darii Followhillové. Společné bydlení nemá ten efekt, který potřeboval. I když je u ní tak blízko, nedokáže ji zničit, jak by chtěl, protože vstupuje do jejího skutečného života, života, kde Daria není mocná a sobecká mrcha a ani ne tak rozmazlená princezna.

„Co mám udělat pro to, abys byla šťastná?  Abys mě k sobě pustila?“ V hlase ji zaznívá tak úpěnlivá prosba, až mi to trhá uši. A vlastně jí to v tu chvíli i věřím. Dokud si nevzpomenu, že mě poslala na střední, kde svedla svýho vlastního studenta, přivedla mi do baráku zachmuřeného, naštvaného a zatraceně sexy nevlastního bráchu a pak jeho ještě naštvanější a nebezpečnější sestru, která je mým úhlavním nepřítelem, a že ignorovala a bagatelizovala moji přítomnost a potřeby během uplynulých čtyř let do takové míry, až jsem si občas říkala, jestli náhodou nejsem neviditelná.“

Musím říct, že ten začátek mě překvapil. Dlouho mi leželo v hlavě, jak by se čtrnáctiletá bohatá holka mohla nechat políbit od úplně cizího kluka, co vypadá jako bezdomovec. Když jsem to nějak zkousla, tak jsem se dostala do víru šílených emocí. V určitých chvílích už jsem byla úplně vyždímaná a pro Dariu uronila několik slz. To, co prožívá, je v určitém směru hrůza. Za normálních okolností bych to vzala celkem v klidu, ale pořád se mi v hlavě otvíral příběh jejího otce a jeho kamarádů. Taky byli toxičtí a zničující, ale jeden pro druhého by umřeli a jejich nové rodiny pro ně znamenali celý svět a teď se Jamie chová jako blbec. V žádném případě z něj není chlap, kterého z něj udělá první série, a tím pádem se z něj nestane otec, kterého jste očekávali. Naprosto chápu, že by pak Rozmazlená princezna nebyla takhle dobrá, ale pokud někdo zná HotHoles, tak to bude zklamání, pro mě tedy bylo. Pokud neznáte prvotní sérii, možná je to v tomto případě lepší.

Samotný příběh v knize Rozmazlená princezna je plný všeho, co taková kniha potřebuje. Je to drsné bez špetky naděje na oddech. Když už máte pocit, že jste na konci, vše se vyřešilo, i když nesouhlasíte jak, tak vám pořád zbývá hodně stran do konce a vy přemýšlíte, co chce spisovatelka ještě pokazit či napravit.
Tajně doufáte, že to skončí šťastně podle vašich představ, ale jak se pořád blížíte ke konci, tak vaše naděje svou menší a menší, stejně jako Dariiny a Pennyho. Kromě kapitol, kde se střídá pohled Darii a Pennyho, dostane prostor i Mel a Jamie. Je to osvěžující, přidá to větší šmrnc příběhu a spousta věcí se trochu rozklíčuje.

I když jsem trochu smutná, tak přesto vyzvu všechny milovníky Hříšníků, aby neváhali sáhnout po nové sérii. Rozmazlená princezna navazuje přesně tak, jak skončil poslední díl Defy: Nebezpečná láska. Děti kluků z HotHoles nejsou o nic méně toxičtí či milejší. Mají to v sobě. Zatím nám to předvedla jen Daria, i když pár ukázek vidíme i od ostatních, takže jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Ten kdo nezná Hříšníky, ale má rád tento typ knih, tak věřím, že vás čeká skvělý zážitek. Doufám, že se potkáme u dalšího dílu.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Rozmazlená princezna můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *