S pozdravem Carter – Whitney G.

Autor: Whitney G.
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 328

„Být jeho nejlepší kamarádkou byla už tak dost ošidné. Všechny jeho holky, když nás představil, začaly mít automaticky podezření. Usmívaly se na mě, když se díval, a za jeho zády se na mě zlostně mračily. A kdykoliv se mnou telefonoval, vždycky musel v polovině hovoru vysvětlovat: „Ne, opravdu, je prostě moje nejlepší kamarádka…“ Obvykle víc než jednou. Taky v jeho vztazích téměř pokaždé došlo na ultimátum: „Chodíš s Arizonou, nebo se MNOU?“

Jsou kamarádi. Jenom kamarádi. Opravdu. Arizona je pouze Carterova nejlepší kamarádka.
Je jeho nejlepší kamarádka už od čtvrté třídy, přestože se tehdy nesnášeli.
Byli tu jeden pro druhého při prvních polibcích i prvních „poprvé“ a navzájem se podporovali, když jim to ve vztazích s jinými nevyšlo. Dokonce chodili na vysokou školu kousek od sebe.
Během těch let a navzdory tomu, co kdokoli říká, nikdy nepřekročili hranici přátelství. Nikdy je to ani nenapadlo. Nikdy o to nestáli. Až se jedné noci všechno změnilo. Nebo alespoň mělo…
Jsou kamarádi, jenom kamarádi. Carter si to stále dokola opakuje, než přijde na to, jestli je Arizona pořád „jenom“ jeho nejlepší kamarádka.

Do letošní kolekce New Adult románů zavítala kniha S pozdravem Carter od Whitney G. Zatím nejlepší román co jsem od ní četla. Osvěžující a nekomplikovaný příběh dvou nejlepších kamarádů, jen je problém v  tom, že jde o muže a ženu.
Jaký je váš názor na kamarádství mezi opačným pohlavím, věříte v něj nebo si myslíte, že něco takového nemůže fungovat? Z vlastní zkušenosti vím, že může a tak jsem napjatě čekala, jaký na to má názor Whitney.

Jak už jsem se zmínila, tak v tomto příběhu jde o přátelství mezi mužem a ženou, konkrétně o dva nejlepší přátelé od čtvrté třídy základní školy. Čas plyne a najednou jsou oba před důležitým rozhodnutím, kam na vysokou školu.
Carter James má jasno, bude právník a tak se dostane na právní fakultu na vysoké ve městě, takže zůstává doma. Jeho nejlepší kamarádka Arizona, ale ne. Se vztahy je to vždy stejné a je jedno zda je to milostný vztah, či přátelský. Na dálku nic nefunguje, pokud se tomu nevěnuje více péče a oddanosti.
Carter je krásný mladý muž, o peníze také nemá nouzi. Po smrti svého otce zdědil menší balík a dům na pláži. Střídá jednu slečnu za druhou, jeho vztahy nevydrží a on neví proč, ale jeho dobrý kamarád Josh v tom má jasno. Otázka je, jak dlouho to bude trvat Carterovi než na to přijde sám.

Arizona Turnerová je dívka, která má ke všemu milion otázek a na milostné vtahy speciální tabulku kompatibility. Dokud ji to v tabulce nevychází, chová se podle hesla: prvně kostel, potom postel.
Její nejlepší kamarád si z ní dělá stále srandu a vždy ji navrhne, že pokud potřebuje pořádně ojet, že ji je k dispozici. Ale oba moc dobře ví, že je to jen sranda, protože se navzájem vůbec nepřitahují. Ví o sobě úplně všechno a jeden druhého zná lépe, než oni sami. Takže když přijde komplikace v jejich báječném přátelství a Ari odjíždí na kulinářský institut, přizná Carterovi jedno velké tajemství.
Ale znáte muže, když můžou, tak všechno poserou, i když to dělají s tím nejlepším úmyslem. Bude možné obnovit jejich přátelství a bude to stejné jako předtím? Ari ví, že ne a tak se snaží zapomenout, ale mozek i srdce si žije svým vlastním životem.
Chcete víc? Věřím, že ano, tak potom se pusťte do knihy S pozdravem Carter.

„Zadruhý, nedokážeš vydržet v žádným vztahu, protože podvědomě porovnáváš každou ženu, se kterou chodíš, s Arizonou, dokonce i když víš, že k nim nebudeš nikdy zcela otevřený, i pokud se ji vyrovnají.“
„Mám jenom nešťastnou ruku na výběr zatraceně bláznivých ženských. Neporovnávám je s Ari.“
„Zatřetí, když ti zavolá, okamžitě ji to zvedneš a běžíš kamkoliv, pokud tě o to požádá.“
„To by udělal každej dobrej kámoš.“
„Uprostřed rande? Nebo hned po sexu se svou holkou?“ Založil si paže. „To asi těžko.“
Mlčel jsem.

Musím říct, že jsem se do obou zamilovala. Carter je opravdu vtipný kluk a za každé situace je nad věcí. Arizona se mi každou stránkou líbila víc a víc, nejen její  zajímavé jméno, ale i povaha. Klasická ženská, která všechno moc řeší a moc nad vším přemýšlí. Byly chvíle, kdy mi oba lezli na nervy. Už jsem měla chuť na ně zakřičet, ať si poskočí, že mají dlouhé vedení a že je celá ta situace úplně jasná. Toto je jen ukázka toho, že vás kniha opravdu pohltí a vy příběh S pozdravem Carter prožíváte s hlavními hrdiny. Musím zmínit i Joshe, protože byly chvíle, kdy mě opravdu hodně pobavil svým ironickým vtipem.

Celý příběh se četl sám. Žádné komplikované situace, jednoduchý děj, bez nudných pasáží. Každá kapitola začíná písní, která tu danou kapitolu definuje. Což bylo hezké zpestření, prvně si pustíte píseň a pak pokračujete ve čtení. Sice je to někdy zdržovačka, když nedočkavě čekáte co bude dál, ale doporučuji na to nezapomínat, je to fajn.

Jsem ráda, že jsem měla příležitost si knihu S pozdravem Carter přečíst. Byl to osvěžující příběh, který byl pro mě dokonale vyvážený. Nic nereálného, žádné sexuální pasáže popisované do detailu, přesto to moc hezky jiskřilo, ironie a vtip v souladu. Žádná slaďárna, ale přesto romantika. Takže pokud máte na něco takového náladu, tak určitě doporučuji všem věkovým kategoriím.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu S pozdravem Carter můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *