Seznam přání – Sylvia Day

Autor: Sylvia Day
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2022
Počet stran: 192

„Láska je komplikace, bez které je lepší se obejít.“

Co má společného tajný seznam vánočních přání, autoopravna v letovisku na pobřeží Kalifornie, hotel v Las Vegas či mechanické zázraky na přelomu 19. a 20. století alternativní historie? Vždy je to setkání muže a ženy, a to setkání často překvapivé, jiskřivé a osudové, ale také romantické a vášnivé.

Autorku Sylvii Day asi nemusím českým čtenářkám představovat. Její série Crossfire byla, a vlastně ještě pořád je, velmi oblíbenou. Tentokráte si pro vás nakladatelství Beta připravila její novinku, Seznam přání, která není sérií, ale obsahuje 4 povídky, ovšem přesně v tom duchu, na jaký jste u ní zvyklí.

Nebudu vám představovat jednotlivé povídky, protože se jedná opravdu o krátké texty, cca 50 stránek pro jednu, takže bych vám prozradila děj. Ale co mají povídky z knihy Seznam přání společného? Je to sex. Omlouvám se, že v tom nevidím nic víc, ale já se svým postojem jsem známá tím, že si neberu servítky. Dokážu přečíst knihy, kde ten sex je, ale potřebuju k tomu děj, pořádný děj, ať ze čtení něco mám. A tady se to trochu míjelo účinkem…

„Bože, tohle místo má historii. Byla si jistá, že si ho Miguel vybral přesně z toho důvodu. Možná proto, aby ji vyvedl z míry. Což je také jedna z pravděpodobných příčin, proč se neobjevil, když zatroubila. Chtěl, aby za ním šla dovnitř a čelila tak napřímo duchům minulosti.“

V jedné povídce se přitahují kolegové, v druhé povídce je to něco jako láska z dětství (nebo spíše chtíč?) a tak bych mohla pokračovat a popsat jednou větou zbylé dvě povídky. Ale neudělám to, přečtěte si sami, co tam je.
U takovýchto povídek je smůla v tom, že se autoři nevěnují ději, prostředí a postavám. Někteří to sice zvládají a udělají to, ovšem Seznam přání to nemá. Když to napíšu ošklivě – přišel jsem, užil jsem si a žil jsem šťastně až do smrti. Tohle je můj pohled na tuto erotickou literaturu.

Upřímně, čekala jsem od knihy Seznam přání mnohem víc. To, že tam bude sex mi nevadilo, ale to, co mi vadilo, že ho bylo tolik na úkor všeho ostatního.
Ale věřím tomu, že spousta čtenářek si tuto knihu užije, že se u ní odreaguje a její výhodou je, že čtení vám zabere pár minut, hodinu, dvě… Dle chuti – přečtete si jednu povídku a za týden třeba druhou… Tohle je na povídkách fajn, ale kdyby byly trochu propracovanější, nezlobila bych se. Nevadí, třeba příště… 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu Seznam přání můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *