Sokolník – Isabella Maldonado

Autor: Isabella Maldonado
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

„Už bylo po půlnoci, když se natáhl za Melissinu hlavu k poutku, které jí drželo pásku přes oči.
Jakmile sebou škubla, použil co nejkonejšivější tón hlasu. „Uklidni se.“ Rozhodl se, že to zkusí se slibem.
„Když budeš hodná, třeba ti sundám ta pouta.“

Nový případ agentky FBI Niny Guerrerové nás opět zavede do arizonského Phoenixu. Na tamní univerzitě se za poslední měsíce pohřešuje už šest studentek. Policie i agenti FBI horečně pátrají. Vyšetřování získá na naléhavosti, když detektivy v náhodně objevené šachtě opuštěného dolu ohromí bizarní nález: pět dívčích těl v různém stadiu mumifikace.
Specializovaný tým FBI, jehož je Nina součástí, nepochybuje o tom, že má opět co dělat se sériovým vrahem. Situace se mění každým okamžikem. Pátrací tým ve strhujícím tempu rozkrývá vrahův psychologický profil i motivaci, jeho totožnosti však nejsou o nic blíž.
Další vrahův krok Nině zasadí ochromující ránu. Může se však spolehnout nejen na neochvějnou podporu svých kolegů, ale i na vynalézavost a bojovné srdce, které tak často zdobí děti ulice. Stopu za stopou se Bojovnice blíží až k rozhodujícímu střetu, při němž jde o život všem zúčastněným.

Třetí střetnutí s agentkou Ninou Guerrerovou bylo opět skvělé. Autorka se drží svého umu, napsat čtivou, zajímavou, napínavou detektivku, která vás bude bavit od začátku do konce, protože nepůjde jen o případ, ale také o drobnosti kolem.
Nepochybuju, že vy, kteří jste už četli předchozí dva díly si knihu Sokolník nenecháte ujít. Takže na co se můžete těšit?

Agentka FBI, Nina Guerrerová, se ocitá i se svou chráněnkou Biancou, ve Phoenixu. Ale každá z jiného důvodu. Bianca kvůli studiu na škole, kde se hodlá věnovat něčemu, co je už nad mé možnosti, takže vám o tom nic psát nebudu a Nina kvůli toho, že na té stejné škole, kam Bianca chce, se začaly před nějakou dobou ztrácet studentky.
A jejich zmizení je opravdu záhadou, protože k tomu neexistují žádné záznamy, žádné videa, ani Brecková s tím nic nezmůže, takže začínají tušit, že únosce má prsty téměř všude a týmu Niny nezbývá nic jiného, než se zkusit padouchovi přiblížit. To ovšem netuší, co má v úmyslu a jeho poslední čin dostane Ninu do kolen a půjde ji o život a nejen ji… všem zúčastněným.

„To je právě ta stojednička. Dělá zasvěcené odhady a přitom tahá z kamarádů a příbuzných informace,“ popisoval Perez. „Z toho, co mu řeknou, postupně doplní bílá místa, aniž si toho někdo všimne.“
„Studené nebo taky chladné čtení,“ přikývl Wade. „Klasická technika všech dobrých podvodníků. Vzbudíš u lidí dojem, že víš víc, než můžeš vědět a přiměješ je, aby ti to potvrdili.“

Bianca je důležitou součástí už prvních dílů a proto jsem ráda, že ji autorka dala hned ze začátku vyprávění prostor a zjistíte, jak to s ní vlastně bylo. Byla pro mne tak trochu záhadou, vtipnou, správně ironickou, a nesmírně chytrou, a najednou se objevující. Teď už aspoň vím.
A pak už je Sokolník o tom, jak se Nina se svým pátracím týmem snaží dopadnout vraha mladých dívek. Je to opět čtivé, napínavé, skvěle napsané, ale má to jedno malé mínus, které mne tak trochu mrzí. Od prvních stránek jsem tušila, co se na konci stane, k čemu dojde. Nemyslím tím, jak celý příběh dopadne, ale k čemu „tragickému“ dojde. Vše tomu nasvědčovalo a já jen čekala na ten osudový okamžik a je to trochu škoda. Ničemu to nevadí, vyprávění si i tak užijete, to vám slíbit můžu. Ovšem kdyby to autorka trochu zabalila, tak by to mělo ten kýžený wow efekt, tomu věřím. 🙂

Sokolník je třetím dílem, kde Nina Guerrerová hraje hlavní roli a věřím, že si ji všichni oblíbíte. Její postava si prošla peklem, přitom se z ní nestala žádná upejpavá, brečící ženská, ale opravdová Bojovnice, ostatně jak ji všichni říkají. Jenže i přesto se v tomto díle dozvíte, že není tak skvělá, že má své vlastní strachy, a musí s nimi bojovat. Jestli úspěšně nebo ne, to už vám neprozradím, ale jedno vám ještě na závěr povím – rodinu si sice nevyberete, ale pokud vše funguje jak má, tak je opravdu tím nejdůležitějším, co máte. Nad všechny peníze, nad všechny hrady a zámky světa… 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Sokolník můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *