Tajemství sídla Bellefontaine – Marie Laval

Autor: Marie Laval
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 304

„Ne, nezavěšujte, prosím,“ vykřikla žena. „Vy mi nerozumíte. Pochopte, v Bellefontaine se mi před lety stalo totéž.“
Amy se nadechla. „Pobývala jste v Bellefontaine? Kdy to bylo?“
„Před víc než dvaceti lety, ale radši bych o tom s vámi mluvila osobně. Můžeme se setkat? Žiju v Avignonu.“
„Nemůžete mi to povědět po telefonu? Nebo třeba přijeďte sem.“
Žena zalapala po dechu. „Ach ne, do Bellefontaine se opravdu nemůžu vrátit. Je pro mě dost těžké už jen o tom mluvit. Prosím.“

Amy si z touhy po novém životě koupí na francouzském venkově malý penzion opředený nepěknou pověstí. Po čase se začnou dít podivné věci. Nejprve je to mrtvý králík přitlučený na dveře, poté mrtvola ptáka na autě a další náznaky, že tu Amy evidentně někdo nechce. Když se jednoho dne probudí v lese celá zmatená a v roztrhané noční košili, pohár trpělivosti přeteče.

Tajemství sídla Bellefontaine prozatím řadím mezi nejlepší knihy, které se mi dostaly tento rok do rukou. A že už jich bylo… 🙂 Nejen, že mi sedla do aktuální nálady, což se musí stát vždycky, že jo, ale hlavně musí mít příběh vyvážený děj, který dá čtenáři něco, co nikdo jiný v tu chvíli ne. A tady se autorka pustila do vyprávění tak temného, že ani nejslunnější dny v Provenci jej neosvětlilo…

Amy, Fabien, Fréderick, Paul, Celeste a spousta dalších. Důležité postavy v příběhu Tajemství sídla Bellefontaine, kde má každá co říct, každá své pevné místo a bez ní by to nebylo tak skvělé, jak to bylo.
Amy se rozhodne otevřít penzion ve Francii. Velké sousto. Zakoupí si sídlo Bellefontaine, které si ji získá od prvního okamžiku, kdy ho vidí, a ani přes příšerné historky, které ji realitní makléř říká, jež se týkají tohoto stavení, necukne a z Bellefontaine se stává její nový domov.
Ovšem hned první noc se stane něco divného – má přibitého králíka na dveřích. Další, jak je psáno v anotaci, je mrtvola ptáka na autě a auto pocákané červenou barvou, což mělo značit krev.
A v neposlední chvíli se Amy ocitne v lese, v košilce potrhané, v hlavě má zmatek, ale ví, že to, co se ji stalo, bylo něco naprosto příšerného a začíná věřit tomu, že Bellefontaine je prokleté. Nebo lidé s ním spjatí. Takže teď i ona ví, že musí zjistit, co je Tajemství sídla Bellefontaine

„Voda z pramene nese kouzlo spojující srdce, dokud je nerozdělí smrt.“

Autorce se v knize Tajemství sídla Bellefontaine povedlo hned několik skvělých kousků. Tím prvním je samotné sídlo a tajemství okolo něj, už od začátku jsem měla nepříjemné mrazení v zádech a tušila, že to nebude jen tak jednoduché.
Druhou věcí je spojení historie prvních osadníků s prostředím, kde se příběh odehrává. Protože způsob přenesení jejich kultu byl autorkou skvěle zvolen, samozřejmě také zpracován.
A v neposlední řadě, to, co bylo nejlepší, tak bylo napětí, které jsem jako čtenář očekávala s Amyiným příchodem kamkoliv, ať už večer domů, na večírek, do města, na trhy… Pokaždé se něco stalo, ať už to bylo dobré nebo špatné a pokaždé to posunulo příběh dopředu. Neustále jsem byla ve střehu a těšila se na další stránky, protože nikdo nemá rád nudu u čtení, a tady vám slíbím, že se to nestane.

Tajemství sídla Bellefontaine je knihou, kde najdete snad všechno, trochu historie, kouzelné prostředí, temnou záhadu, napětí a také velkou dávku romantiky.
Přiznám se, že nejdříve jsem si příběh vybrala podle obálky, pak to podpořila anotace a jsem opravdu ráda, že se to stalo, jelikož děj je skvělý a já ho mile ráda doporučím ke čtení každé ženě, které imponuje strach, láska a odhalování tajemství. Perfektní záležitost a věřím, že se bude líbit i vám. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Tajemství sídla Bellefontaine můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Tajemství sídla Bellefontaine – Marie Laval”

  1. Knihu mohu vřele doporučit. Je velmi pěkně napsaná, čtivá a napínavá. Děkuji autorce za krásné chvilky s její knihou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *