Tlustoprdka, no a co? – Renáta Názlerová

Autor: Renáta Názlerová
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání: 2019
Počet stran: 232

„Všimli jste si, že čas naše zážitky zesílí? Když něco prožijete, chvíli je to současnost, potom jen něco, co se stalo nedávno, a až uplyne měsíc, rok či desetiletí, vzpomínka je jako vzácný suvenýr z cest. Jste šťastní, že ji máte, a vůbec vám nevadí, že na ni padá prach.“

Každá žena touží po lásce
Ale také po obdivu a uznání. A všechny ženy si lásku, obdiv a uznání zaslouží. Bez ohledu na věk nebo hmotnost. Své o tom vědí hlavní hrdinky příběhu o hledání cesty k mužům a jejich srdcím. Jedna je ještě velmi mladá a druhá zase ve věku, kdy už mnozí na lásku ani nevěří. Navzdory mnoha rozdílům se spolu sblíží a obě najdou to, co hledají. Pravdu o sobě a o životě kolem sebe. Na vlastním příběhu dokazují, že krása nemá přesné parametry. Protože krása je v očích a srdci toho, kdo se dívá.

Tak tohle jsem nečekala. Kniha Tlustoprdka, no a co? mi už nějakou dobu ležela na poličce „k přečtení“, a teď, když na ni přišla řada, se biju do hlavy, že jsem ji nechala čekat. Musím přiznat, že tento příběh mě naprosto zasáhl. Vtipná, romantická komedie, která by si klidně zasloužila zfilmování.

Celý příběh se točí kolem čtyř lidí, Lindy, Saši, Jirky a Bely. Spojení jsou jednoduché – Linda je dcerou Jirky, Saša ji Jirkovou přítelkyní (o hodně mladší přítelkyní) a Bela je jejich sousedka.
Jenže vztahy mezi Lindou a Sašou jsou na bodu mrazu, no, spíše pod bodem mrazu, hluboko v mínusových hodnotách a nedělá to dobrotu.
A Jirka se pořád musí rozhodovat mezi Lindou a Sašou, což jej ničí. A v tom do děje vstupuje Bela, starší, velice energická, ale i objemná žena, která všechny srovná do latě a pomůže Lindě překonat nejen svůj ostych, ale i ostatní problémy. Jenže, bude to stačit, aby si Linda a Saša našly k sobě cestu a byla celá rodina spokojená? To se dozvíte, když si přečtete tento úžasný příběh s názvem Tlustoprdka, no a co?.

„Vždy se stane to, co se má stát. Když něco prosadíš silou, vždy se ti to vrátí.“

Autorka této knihy se s ničím nemazlila a napsala charaktery postav tak, aby dosahovaly téměř až extrému, ale to bylo na tom přímo skvostné.
Z Lindy udělala v jednu chvíli opravdu tlustou puberťačku na pokraji svých sil, aby ji po několika stránkách proměnila v dokonalou, dospívající ženu.
Ze Sašy udělala totální semetriku, které není rovno. Z Bely naprostého anděla. S ďáblem v těle. A Jirka? Chlap snů, ale s nějakou tou chybou. Ten byl možná jako jeden z mála uvěřitelný, ale v dobrém slova smyslu. Nemyslete si, že postavy nejsou uvěřitelné, ba naopak, protože to, co se v ději řeší, se řeší všude možně a nejsou to nereálné situace a potažmo ani nereálné vztahy.

„To, že někoho milujeme, není zárukou toho, že po jeho boku najdeme svoje štěstí.“

Tlustoprdka, no a co? je knihou, kde se děje docela dost zvratů. Na to, že na první pohled může příběh vypadat jako klasická romantika, nenechte se zmást. Stane se tam pár věcí, které vám asi neudělají příliš dobře, v jednu chvíli jsem dokonce nadávala, že tohle teda ne.
Autorce se povedlo vymyslet velmi originální zápletky a vytvořit dialogy, které vás budou bavit. Nejednou jsem se od srdce zasmála, podivila, ale vcelku jsem se náramně bavila.

Celý příběh má spád, díky zvratům a rozhodnutím, které hrdinové učiní, se ani na chvíli nudit nebudete.
Navíc kuchařské umění Bely vám bude pořád dělat chutě a možná, tak jako já, si začnete plánovat, kdy si uděláte kávovou limonádu. 🙂 Kapitoly jsou krátké a pokaždé z jiného pohledu, což dodává knize na atraktivitě.
Nemůžu jinak, než tuto knihu doporučit. Věřím, že si čtení užijete, pobavíte se, zasmějete.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, kde si knihu Tlustoprdka, no a co? můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *